Detaylı bilgi için bizi arayın: 0212 879 08 82

SPA kelimesi “Sanitas Per Aquam” Latince kelimelerin birleşimiyle oluşarak “sudan gelen sağlık” anlamını taşımaktadır.

Su ile iyileşme; suyun kullanımından gelen sağlık, dinlenme, ferahlama, rahatlama duygularının hissedildiği bütünleyici bir durumdur.

SPA, günümüzde de yaygın olarak varlığını sürdürmekte ve devam ettirmektedir. Bölgesel ağrılar, ruhsal ve bedensel rahatlama, fizik tedavi, cilt sağlığı, romatizma tedavisi gibi kabul görülen bu gibi faydalarının dışında daha bir çok fayda sayılabilmektedir.

Gerginliğe yer olmayan bu ortamda rahatlamaya ve gevşemeye başlayabilirsiniz…

Sauna & Buhar Odası

Günün tüm yorgunluğundan sonra ya da yoğun antrenman ardından en güzel seçenek; sauna ve buhar odası!Buhar odası; Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak için, içerisinde mentol ferahlığı bulunan buhar odamız ile tüm bedeninizde rahatlama hissedeceksiniz. Kullanım sonrası cildinizin gözeneklerinde açılma, ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanma ve kaslarda rahatlama yaşayacaksınız. Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve dinlenmiş bulacaksınız.

Sauna; kullanımı en doğal ve sağlıklı şekilde vücudumuzu dinlendirme, zindelik kazandırma yöntemlerinden biridir. Saunanın yapılan bilimsel araştırmalar ve deneyler ile kanıtlanmış birçok olumlu etkisi vardır. Bunlar sağlıklı kişiler için; cilt sağlığı, kas sistemindeki yağ oran dengesi, stres atımı, romatizma, toksin temizliği, kalori yakımı, enfeksiyon atımı gibi pozitif etkileri birçok sağlık uzmanı tarafından kabul görmektedir.

Masaj

Masajın sağlığımıza olan iyileştirici etkileri yıllardır bilinmekte ve kullanılmaktadır. Doğru uygulandığında vücudun kendi kendini tedavi edici yeteneğini ortaya çıkarır. Dokunmanın mucizesi olarak görülen masajın gözlemlenen başlıca faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;-Baş, boyun ve sırt ağrılarına iyi gelir
-Kan dolaşımını hızlandırır
-Metabolizmayı hızlandırır
-Kasları gevşetir
-Stres ve yorgunluğu giderir
-Ödem toksin atımını sağlar
-Fiziksel ve psikolojik rahatlama sağlar
-Yağ yakımını hızlandırır
-Zinde tutarGenel olarak masajın birçok bilinen faydası bulunmaktadır.

Türk Hamamı

Tüm vücudunuza ya da bölgesel olarak uygulamalarla bir süre de olsa dış dünyanın kargaşasından uzaklaşıp bu rahatlama molasını tesisimizde deneyimleyebilirsiniz.

Türk hamamı hem fiziksel, hem de ruhsal olarak rahatlatıcı etkileriyle bilinmektedir. Sağlık açısından kabul görmüş birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır.
-Vücudu stresten arındırır, hafifletir, gevşetir ve dinlendirir.
-Kas ağrılarını giderir.
-Eklem ağrılarını rahatlatır.
-Sinüs tıkanıklığını azaltır.
-Cildin genç ve taze kalmasını sağlar.
-Bedeni fazla yağ ve toksinlerden arındırır.Geleneklerimizden gelen Türk Hamamı ve kese hizmetini spor merkezimizde yaşayabilirsiniz.